E121SD1AGE datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    E121SD1AGE
  • Производитель
    ITT Industries
  • Описание
    C&K Components E121SD1AGE Ac Voltage Rating (max): 120VVAC Actuator: Plunger Actuator Style: Round Plunger Actuator Type: Plunger Circuit: SPDT Contact Form: SPDT Contact Material: Coin Silver Contact Plating: Gold/Nickel Contact Rating @ Voltage: 1A @ 120VAC Current Rating (max): 1A Dc Voltage Rating (max): 28VVDC Dielectric Strength: 1000 Volts Features: Process sealed, withstands soldering and cleaning Flammability Rating: UL 94 V-0 ID_COMPONENTS: 4397390 Illumination: Illuminated Illumination Color: Gold, Silver Illumination Type, Color: - Illumination Voltage (nominal): - Insulation Resistance: 1000 MOhms Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Led Supply Voltage: 125 Volts Maximum Ac Voltage Rating: 120 V Maximum Dc Voltage Rating: 28 V Maximum Power Rating: 0.4@20VAC 20VDC VA Mounting: Through Hole Mounting Angle: Right Mounting Style: Through Hole Mounting Type: Through Hole Operating Temp Range: -30C to 75C Pole Throw Configuration: SPDT Product Depth (mm): 26.845mm Product Height (mm): 6.6mm Product Length (mm): 12.7mm Series: E020 Switch Configuration: ON Mom Switch Function: On-Mom Terminal Seal: Epoxy Terminal Type: PC Pins Termination Style: PC Pin Type: Standard Product Category: Pushbutton Switches RoHS: yes Current Rating: 1 A Voltage Rating AC: 120 V Voltage Rating DC: 28 V Power Rating: 0.4 VA Factory Pack Quantity: 1 Other Names: *E121SD1AGE, CKN1688, E121SD1AGE